I love Franciaország

Egy hely, ahol a beosztott mondja meg mennyit kapjon a főnök!? – Igen! Létezik!

A franciaországi Gironde megyében, Bordeaux közelében működő GT Location cég ipari járművek bérbe adásával foglalkozik. De nem ezzel keltett feltűnést.

 

 

Eric és Michel SARRAT

foto

A vállalat pár éve bajba került, mert a vezető beosztottak többsége szinte egy időben lebetegedett. A főnök a cég minden szintjén őszinte, kibeszélő értekezleteket hívott össze. Ezekből kiderült, hogy a rossz a légkör, nagy a stressz és ez az egészségügyi problémák forrása. Michel Sarrat, a GT Location most hatvan éves tulajdonosa és igazgatója forradalmi elhatározásra jutott. Minden fontos döntést konzultációknak kell megelőzniük. Az alkalmazottaknak érezniük kell, hogy ők nem csak a fizetésüket veszik fel, hanem aktív részesei a cég sikeres működésének. A GT Location nem egy csupán tucatnyi alkalmazottat foglalkoztató startup, ahol könnyen lehet munkahelyi demokráciát csinálni, vagy imitálni. A cég 1800 embernek ad munkát, éves üzleti forgalma 130 millió euró.

Michel Sarrat megfogalmazása szerint

újragondolták a HR tevékenységet, amely egyes cégeknél nem más, mint a munkavállalók megfigyelése, sakkban tartása, időnkénti zaklatása, sőt zsarolása.

 

Sarrat szerint viszont a siker titka a kölcsönös bizalom.

 

Ezért határozott úgy, hogy évente a cég minden alkalmazottja értékelheti a tevékenységet, kritizálhatja a kollégákat, a főnököket, de önkritikát is gyakorol. És a végül szavaznak a bérekről és a főnök fizetéséről is. Ez forradalmi újdonság.

 

 Április elején már lehetett olvasni egy francia startupról, egy tucatnyi alkalmazottat foglalkoztató cégről, ahol mindenki meghatározhatja a saját fizetését, és persze ezzel arányban a munkakörét és leterheltségét is. De a GT Location, azzal hogy a főnök fizetését is az alkalmazottakra bízta, új fejezetet nyitott a francia vállalati kultúrában és példát adhat olyan országoknak is, ahol a főnök szava eddig isten szava volt és a cégen belül olykor a feudalizmust idéző hierarchia volt a jellemző. Michel Sarrat egyébként könyvben foglalta össze a cégvezetést megújító tapasztalatait, a kötet pár hete jelent meg.

forrás

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!